fbpx
30 טיפים להוסיף עוד זמן לתפירה שלנו

30 טיפים להוסיף עוד זמן לתפירה שלנו

לכולנו יש 24 שעות וכולנו תמיד מרגישים שאין לנו מספיק זמן לעשות את כל מה שהיינו רוצים.

בסוף, זה תמיד עניין של סדר עדיפויות ועדיין, יש טריקים, טכניקות וטיפים לאפשר לנו להספיק יותר ולנצל את הזמן בצורה טובה יותר.

אז היום אני רוצה לתת לכן 30 טיפים שיעזרו לכן לתפור יותר. בין אם אתן מתחילות ובין אם כבר יש לכן רקע בתפירה ואתן רוצות להצליח יותר- הטיפים האלו יעזרו לכן לנצל את הזמן נכון יותר ולהתקדם.

ואפילו אם תיישמו רק שניים או שלושה מהדברים, זה כבר יקדם אתכן בצורה משמעותית.

לא חילקתי כאן את הסעיפים לפי קטגוריות מסויימות. פשוט תזרמו עם זה 🙂

1. תלמדו בקורס מסודר, לפחות את הבסיס- זה יקצר לכן את הדרך משמעותית מאשר להתחיל לנסות ולטעות וכמובן יאפשר לכן להתקדם טוב יותר ולבזבז פחות זמן. אפשר לנסות ללמוד לבד, אבל זה בד"כ ייקח יותר זמן (שכרגע אין לכן…)

2. תדאגו לסביבת עבודה נקיה ומסודרת. זה מאפשר לחשוב טוב יותר ואז גם לעבוד נכון ויעיל יותר. לפני שאני מתחילה לתפור אני תמיד קודם כל עושה סדר וזה מאפשר לי להספיק יותר 

3. תנסו עד כמה שאפשר שיהיה לכן מקום שמיועד לתפירה. זה יכול להיות חדר, פינה בחדר או אפילו שולחן מתקפל וציוד שמאוחסן בצורה חכמה. כשיש לנו מקום ייעודי לתפירה קל לנו יותר להתקדם בתפירה גם אם זה בשלבים. כשאנחנו עובדים בסלון או בפינת האוכל בד"כ נחשוב פעמיים אם יש לנו כח לפתוח הכל.

4. נסו לחלק את העבודה לשלבים קטנים. לפעמים נדמה לנו שכדי להתקדם ולהצליח צריך המון המון זמן. ולכן אנחנו מראש מוותרים. אבל לפעמים 10 דקות ביום יכולות להיות מאוד משמעותיות וכולנו יכולות לפנות 10 דקות ביום לתפירה. יום אחד לוקחים מידות, יום אחד משרטטים גזרה, יום אחד גוזרים את הבד וביום שאחרי תופרים. ככה בשלבים קטנים וקצרים מתקדמים כל הזמן

5. תשתמשו במכונת תפירה איכותית. מכונה טובה שלא עושה בעיות חוסכת לנו המון זמן של התעסקות עם תקלות ומאפשרת לנו להתקדם מהר יותר.

6. תעבדו עם בדים קלים לתפירה. זה נכון שכיף לעבוד עם כל סוגי הבדים אבל אם אתן קצרות בזמן? אל תתעסקו עם הבדים המאתגרים. בדים כמו ג'ינס סימפוניה דריל וכדו' לוקחים פחות זמן תפירה כי הם קלים יותר לעבודה.

7. תשתמשו בגזרות פשוטות שלא לוקחות הרבה זמן תפירה. פחות עיבודים וצווארונים, יותר גזרות בסיסיות ובדים מעניינים.

8. תשתמשו בגזרות שאתן כבר מכירות, הן יחסכו לכן המון זמן. כי בדקתן אותן ואתן יודעות שהן טובות מה שחוסך מדידות, תיקונים ומאפשר להגיע לתוצאה מהר יותר.

9. תמצאו חברה שאוהבת גם היא לתפור. בשניים הרבה יותר קל לפנות את הזמן וליצור מחוייבות. בד"כ כשכבר מתחילים לתפור, הרבה יותר קל להישאב לזה ולמצוא את הזמן.

10. תסגרו לכן ביומן או בלו"ז השבועי זמנים שמוקדשים לתפירה. ממש כמו חוג שהייתן יוצאות אליו. יש יותר סיכוי שאם קבעתן זמן מראש באמת תעשו את זה. אצלי למשל כל יום שישי שעתיים בבוקר מוקדשות לתפירה. לא משנה מה קורה מסביב…

11. תדאגו שיהיה לכן בבית בדים שאתן אוהבות וציוד מתאים. כשיש לנו את מה שאנחנו צריכות קל ומהיר יותר פשוט לתפור. 

12. תשתמשו בגזרות בסיס הן יחסכו לכן הרבה זמן של חישובים ומדידות ויאפשרו לכן לנצל יותר זמן עבור התפירה עצמה. זו הסיבה שפיתחתי את סרגלי הגזרות ואני גם נותנת אותם לתלמידות שלי. כי זה באמת חוסך המון המון זמן.

13. תעקבו אחרי אנשים שעוסקים בתפירה ותשאבו רעיונות. אני עוקבת אחרי כמה דפים מאוד מעניינים באינסטגרם שמפרסמים סרטונים על טכניקות בתפירה. כשיש לי זמן אני מסתכלת בסרטונים ואז כשאני מגיעה לתפירה אני לא צריכה להמציא את הגלגל. יש לי טכניקות מהירות שעובדות.

14.  תציבו לעצמכן דדליינים במה שקשור לתפירה. כשאני יודעת שיש לי תחפושות לסיים עד פורים או שמלות לאירוע זה מחייב אותי לעשות את זה ואני פשוט עושה את זה. לא תמיד יש אירועים כאלו אבל תמיד אפשר ליצור דברים שיגרמו לנו לתפור. שזה בסוף המטרה שלנו נכון?

15. תנתקו את הטלפון בזמן שאתן תופרות. כשיש לנו הסחות דעת יותר קשה להתרכז ולהתקדם. כשאנחנו מרוכזות אנחנו מנצלות את הזמן טוב יותר. פתאום תשימו לב שכשהטלפון מכובה, בשעה אחת אתן מספיקות כמו בשעתיים איתו…

16. בכלל, אצלי הטלפון תמיד על שקט. אני לא צריכה להיות זמינה לכל התראה או צלצול טלפון. אם זה מספיק חשוב ישלחו לי הודעה שאראה בהמשך. כשכל היום שלי מנוצל טוב יותר, אני יכולה לפנות גם זמן לתפירה.

17. תצטרפו לקבוצות של תופרות. זה לא חייב להיות קבוצות פיזיות. גם קבוצת וואצאפ או פייסבוק זה מעולה. ברגע שאנחנו בסביבה של תופרות שיוצרות ומתקדמות, זה ידרבן אותנו ויעזור לנו להתקדם. 

18. תשתפו אנשים בדברים שתפרתן. ככל שתקבלו יותר מחמאות זה יצור אצליכן רצון לתפור. ואז לא משנה באמת כמה זמן יש לכן או אין לכן אתן תרצו לתפור עוד ועוד כי תמיד זה כיף לקבל מחמאות. קצת טריקי אבל תמיד עובד והכי חשוב? עוזר לנו לתפור יותר

19. תענו לשאלות של אחרות בתפירה, תלמדו הלאה את מה שאתן יודעות. זה עוזר לכן להטמיע את הדברים טוב יותר ואז בפועל לחשוב פחות כשאתן תופרות ומימלא לעשות את הדברים בצורה פרקטית ומהירה יותר כי הכל יושב לכן בראש.

20. תדאגו להיות בקשר עם מישהו שיכול לענות לכן על שאלות כשהן עולות. מענה מהיר לשאלות יכול לפתור לכן בעיות בזמן קצר יותר כדי שלא תתקעו עם זה יותר מדי זמן.

21. תשתמשו באביזרים שחסוכים לכן זמן– סרגל אריסטו, רגליות מיוחדות, סיכות איכותיות וחדות, ניירות שרטוט נוחים לעבודה, מספריים איכותיות וחדות. ככל שתיעזרו ביותר דברים כאלו תחסכו יותר זמן והתעסקות.

22. תשנו טוב בלילה. זה אולי לא תפירה אבל זה משפיע, כי כשאנחנו ישנים טוב יש לנו יותר כח ואנרגיה. אנחנו יעילים יותר ובסופו של דבר מסוגלים להכניס יותר דברים בלו"ז היומי שלנו.

23. תתחילו קודם כל עם התפירה. הייתה לי תקופה, שדבר ראשון בבוקר לפני הכל, תפרתי משהו כמו  20 דקות. כשזה הדבר הראשון שאני עושה אז אני יודעת שסימנתי וי על הדבר שחשוב לי. לפעמים בשטף היום יש כ"כ הרבה דברים להספיק שזה נדחק. אבל אם זה הדבר הראשון שאנחנו עושות, הרבה יותר קל לוודא שעשינו את זה

24. תזכרו למה בכלל רציתן לתפור יש מן הסתם סיבה מספיק משמעותית לזה. שימו אותה מול העיניים וזה יזכיר לכן למה זה חשוב ויעזור לכן לפנות את הזמן בשביל זה. (ושוב- זה לא חייב להיות הרבה זמן)

25. תבדקו עם עצמכן במשך שבוע כמה זמן אתן "מבזבזות" על מיילים, וואצאפים ורשתות חברתיות. אתן תגלו שמדקה פה ודקה שם זה מצטבר לזמן מאוד משמעותי. ככה תדעו האם באמת אין לכן זמן ביום או שזה פשוט עניין של תשומת לב לאיפה הזמן שלנו זולג.

26. תבחרו את הבדים איתם תרצו לתפור בשבוע הקרוב ותציבו אותם במקום בולט מול העיניים זה יעזור לכן לזכור את זה ולפנות את הזמן לתפירה. אני תמיד עושה את זה בתחילת שבוע ומניחה את הבדים שבחרתי בכניסה לסטודיו.

27. תלמדו לקחת מידות מדוייקות ונכונות. ככל שהמידות מדוייקות יותר תוכלו ליצור גזרה מתאימה יותר שתחסוך זמן של מדידות. תוכלו להשתמש בה גם בהמשך כדי ליצור עיצובים שונים לאותה מידה

28. אם אתן מסתבכות בתפירה של משהו תעצרו. לפעמים לנסות לתקן יכול לקחת המון זמן ולהיות מאוד מתסכל. ודווקא כשעוצרים ועוברים למשהו הבא לפעמים פתאום עולה רעיון איך לסדר את זה ואז אפשר לחזור לזה ולייעל את העבודה

29. חפשו רעיונות לעיצובים יפים. כשיש לכן זמן פנוי תחפשו בפינטרסט או אפילו באתרי בגדים כמו שיין ונקסט,  עיצובים שאתן אוהבות. תשמרו את התמונות בתיקייה מיוחדת בטלפון או על המחשב. ואז כשתגיעו לתפירה תבחרו את אחד העיצובים שאהבתן. זה יחסוך לכן זמן של התלבטות וחשיבה וניצול זמן מקסימלי של התפירה

30. בזמנים שאתן באמת עמוסות תרפו. אבל תקבלו החלטה שאחרי שהעומס נגמר אתן מקדישות את הזמן לתפירה. נכון שקל יותר לשבת על הספה עם איזה סרט טוב או סתם לגלול באינטרנט. אבל הרבה יותר סיפוק זה להצליח וליצור את מה שאנחנו חולמות ובסוף זה לגמרי שווה את זה. 

 

ועכשיו, מקווה שתצליחו ליישם איזה דבר או שניים שבאמת יעזרו ויאפשרו לכן לתפור יותר.

ואשמח שתכתבו לי בתגובות- מה הטיפ שהכי דיבר אליכן?

רבקה.

 

 

 

7 תגובות
 1. נורית הרפז

  תודה על הטיפים. אני כל כך מצטערת את רחוקה ממני ואין סיכוי שאגיע ללמוד אצלך. אבל בהמלצתך קניתי מכונת תפירה טובה (sovina83) ואני משתדלת לשחזר גזרות מוכרות ולתפור.
  הטיפים שלך מעולים, נכונים וישימים.
  אז, תודה לך, ואולי פעם עוד נפגש.
  בברכת ערב טוב,
  נורית

  • רבקה קליין

   שמחה לשמוע שהתחדשת במכונה חדשה! תהני ממנה.

   וכל הקורסים שלנו הם אונליין כך שלא צריך להגיע את לומדת מהבית שלך בזמן שלך. יש לנו תלמידות מהארץ ומהעולם. ארה"ב, קרואטיה, קנדה, רומניה, וונצואלה, ועוד…

 2. כוכבה

  וואו, שיחקת אותה.! ממש תודה רבה, בדיוק בזמן ובדיוק מה שהייתי צריכה לשמוע. 🙂 הטיפים שהכי דיברו אלי 1, 2, 3, 30, 4 בדיוק בזמן שהחלטתי שזהו אין סיכוי שאתפור, נתת לי את הכוח / האמונה שבכל זאת יש סיכוי שאתפור. בדיוק כשהבנתי שזהו אין סיכוי שיהיה לי זמן לתפור, הקדוש ברוך הוא הביא לי את הישועה דרכך. הטיפ הראשון והאחרון… ו 2 3 4 כל כך נכון תודה רבה שיהיה לך ברכה רווחה והצלחה וכל טוב בכל מכל כל

 3. כוכבה

  בשבח והודיה לבורא עולם בדיוק כשלא ראיתי שיהיה מצב שאתפור, הקדוש ברוך הוא שלח את הישועה דרכך 🙂 אז קודם כל תודה רבה לך על הטיפים והכי דיבר אלי הטיפ הראשון והאחרון ו 2, 3,4 וגם כל הטיפים על הגזרות המוכנות שביחד נותנים את האמונה שלהתחיל לתפור בעזרת השם 🙂

 4. רחלי

  שלום רבקה. תמיד כיף לקבל ממך מיילים. למרות שבפועל קשה לי ללכת על לימוד התפירה כי זה דורש ממני השקעה. על אף שאני מאד מחוברת לתחום. רציתי לשאול על מכונת תפירה של הינומה 1030. היא גם בסדר? תודה על הכל ויום טוב.

  • רבקה קליין

   היי רחלי
   שמחה לשמוע שאת נהנית מהמיילים!
   ינומה 1030 היא מכונה ממש בסדר. אני אוהבת יותר את הסובינה או הברנט. עם עדיפות משמעותית לסובינה…

השארת תגובה

בניית אתר וורדפרס
גלילה לראש העמוד
× כתבי לנו
דילוג לתוכן