החיים הם לא שחור לבן

04/07/18

תכל'ס, החיים הם לא שחור ולבן. האמת שבאופן כללי אני הרבה יותר אוהבת צבעים, אבל לפעמים, פשוט בא נקי כזה, פשוט שחור ולבן. בדיוק בשביל הרגעים האלו יש לי בסטודיו מדף עם בדים בגוונים ללא גוונים אבל עם מלא הדפסים מיוחדים. כי שחור סתם זה הרבה פחות נחמד משחור עם פרחים לבבות או פסים... 

בקיצור... לאחרונה היה לי מין רצון חזק כזה לתפור לי בגדים בשחור ולבן. כמה טוב שהבדים חיכו לי... 

בד"כ אין לי הרבה זמן לתפירה אז אני אוהבת להשתמש בגזרות קלות ופשוטות. אבל דווקא הפעם, כנראה עם הרצון לשחור ולבן, היה לי גם חשק למשהו קצת יותר מושקע ומורכב.
אז נכון שאני תמיד אומרת שהכל נורא פשוט וקל אבל דווקא הפעם הדוגמא שבחרתי הייתה קצת יותר מאתגרת...

אבל אתגרים זה כיף!

הגזרה הבסיסית היא גזרה פשוטה של חולצת אריג ללא מתפרים. לחולצה בחרתי בד כותנה דק ממש כזה שבקיץ נושם ומאוורר כמו שצריך. ולמרות שהוא לבן, הוא לא שקוף בכלל. בפתח הצאוור הכנתי עיבוד חיצוני עם דמוי כפתרה עגול ובתפר של כל פתח הצוואר הכנסתי דנטל מכווץ שהכנתי מהבד של החולצה.

 

בגב, בנוסף לתוספת הכיווצים בפתח הצוואר, עשיתי חיתוך גם לרוחב והכנסתי כיווצים נוספים. הדנטל הזה זה בעצם בד ברוחב של 5 ס"מ מקופל לשניים ומכווץ לפי צפיפות הכיווצים שאני רוצה.

כמעט ופיספסתי את העובדה שההדפס של העץ הוא לכיוון אחד. מזל שברגע האחרון שמתי לב כי ניצלתי את הבד עד תום ואם הייתי גוזרת חלק מהחלקים הפוך לא הייתי יכולה לתפור את החולצה הזו בצורה טובה.

בקצה השרוול תפרתי מנג'ט רחב עם כפתור פטריה שחור. כמובן שבמנג'ט כדאי להכניס פליזלין כדי שזה יעמוד יפה וגם בשביל שהלולאה תהיה חזקה והבד לא יקרע. הוספתי גם פתח בגימור שח השרוול. הטכניקה של התפירה היא בדיוק כמו של חצי כפתרה רק צרה יותר. מדהים כמה שדיוק בגימור יכול לשדרג את כל החולצה....

את החצאית התפרתי בגזרת הקלוש האהובה עלי. והחלק העליון שלה זה רצועה רחבה וישרה של הבד שכיווצתי בעזרת גומי רחב וחיברתי אל החצאית.

למטפחת לקחתי 2 רצועות ארוכות של בד כותנה וחיברתי אותן אחת לשניה כך שכל התפרים בפנים. מכיוון שזה דו"צ אפשר לשים כך שיראו רק את החלק השחור או רק את הזיגזגים או שניהם יחד.

והנה גם שרטוט לדוג' של החולצה- לאמיצות בינכן שאוהבות אתגרים... זה הרבה עבודה ובקו המתעגל צריך הרבה סבלנות ודיוק אבל אחרי שצולחים את זה התוצאה מספקת ממש!!

 

וכמו תמיד מקווה שנתתי לכן עוד קצת השראה לתפור.
בפעם הבאה מחכה לכן עם הרבה צבע...

שיהיה סופ"ש מקסים ונפלא!
רבקה

 

תגובות

מאז שהתודעתי לאתר המדהים הזה אני לא מפסיקה לתפור או לחשוב על מה עוד לתפור
אין לי זמן בגרם אבל זה מדגדג לי באצבעות ומתחנן לתפור, למרות שאני יודעת לתפור כבר כמעט חמש עשרה שנה
תמיד זה היה עול מעיק, ותמיד התוצאות היו מאכזבות ביותר...
זה לא להאמין שפשוט הצלחת לגרום לי לחזור לזה ובגדול!!
את אלופה !

איזה כיף לשמוע! תודה!!

 

איך אפשר לתפור חולצת אריג ללא מתפרים?

תודה

זה פיתוח של הגזרה הבסיסית. יש על זה שיעור בקורסים שלנו. 

רבקה איפה השארת מקום שתוכלי להכנס לחולצה?

את מתכוונת בראש? כי החולצה עצמה רחבה. לראש אני תמיד עושה פתח שהוא בדיוק בהיקף הראש שלי כדי לא להצטרך רוכסן או כפתור. למרות שכאן דווקא השארתי חריץ קטן. אם תסתכלי מאחורה בגב תראי שהעיבוד העליון לא תפור לגמרי

מקסים ממש!!
לגבי הפתח- יש כפתורים או שהוא פשוט מספיק רחב?

תודה!!

כן. עשיתי את הפתח מספיק גדול כדי שהראש יעבור. כאן ספציפית יש גם פתח קטן בעיבוד האחורי.

 

פתח בשרוול, בפעם הראשונה שניסיתי את זה, עשיתי כמו חצי כפתרה. היה הרבה עבודה, ולא כ"כ מוצלח. החולצה ההיא בכלל יצאה לא כ"כ מוצלחת, כי כמה שויסקוזה נוחה ללבוש, היא כ"כ עדינה שקשה לעבוד איתה.
אז בשתי חולצות הבאות, (בינתיים. יש עוד בתכנון) עשיתי את הפתח בתפר של הצד-שרוול. הרבה יותר מהר וקל. וגם יוצא במקום שנוח לסגור כשלובשים אותו.