כמעט כמו אבא

12/09/12

עכשיו זה כבר ממש מורגש בכל מקום מרגישים את קדחת הקניות/ הדיבורים מסביב הם מה נכין או לאן נלך ואם מי נהיה. ראש השנה תיכף כאן וכבר אי אפשר להתעלם ממנו. הימים האחרונים של השנה הנפלאה הזו הולכים ונעלמים ומפנים את מקומם לשנה חדשה. 

בד"כ לקראת החגים ובכלל כל השנה, אני תופרת בגדים לבנות ילדות ,נשים. אני אוהבת את שילובי הבדים את הצבעוניות והמתקתקות של השמלמלות הקטנות.  אך מכיוון שגם הבנים צריכים בגדים חדשים, אין סיבה שלא נתפור גם להם. כי תאמינו או לא זה לקח לי פחות זמן (שלא לדבר על מחיר) מאשר לנסוע ולחפש בגדים.

אצל בנות מה שחשוב זה כמובן שיהיה מתנפנף הרבה סרטים ותחרות (וכמה שיותר מנצנץ אם אפשרי)אצלבנים מסתבר, הפרקטיקה הרבה יותר חשובה. כשבררתי מה הוא היה רוצה קיבלתי תשובה- "הרבה כיסים וחולצה כמו של אבא"

ופה יש לי התוודות קטנה- למרות שאני מדגישה אלף פעם לקחת מידות ולדייק, התעצלתי לחכות עד שהוא יחזור מהגן ואני יוכל למדוד אותו כ"כ התעצלתי שאפילו לא הלכתי לבדוק מידה של מכנס שכבר יש לו שיערתי את ההיקפים שלו בערך ויצא לי גדול. מדי. אבל זה כבר תוקן. אל חשש. אז כמובן שדבר ראשון שרטטתי גזרה בסיסית

 

 

את החלק העליון גזרתי כי רציתי לחבר חגורה עם גומי בנפרד

 

 

גזרתי את הכיס ושרטטתי את החלק הפנימי שלו

 

 

לעיבוד של הכיסים הכנתי סרט אלכסון מהבד עצמו

 

 

לדעתי הדבר שהכי משדרג בגדים של בנים וגורם להם להראות כמו קנוי הוא התיפורים החיצוניים וכמה שיותר יותר טוב. אני אוהבת לעשות תפר כפול (כמו בג'ינסים) די פשוט.  תופרים תפר אחד ובמרחק של רגל מכונה תופרים את התפר השני. יש אפשרות לקנות גם מחט כפולה אבל אני פחות אווהבת. היא גם דורשת יותר זמן- כי יש צורך להחליף את המחט והיא גם יקרה ונשברת מהר. החיסרון היחיד בלתפור את 2 התפרים בנפרד זה שצריך מאד לדייק.

 

 

זה כיס עם נפח ותיפורים באופן חופשי

 

 

 

בחגורה הכנסתי גומי רק מאחורה זה נראה לי יותר יפה לילדים גדולים

 

 

וזה כיס נוסף בצד השני

 

 

וזה המכנס הגמור והמושלם. כמובן שאם אין זמן לא חייבים את כל הכיסים והתיפורים. מכנסיים זה אחד הדברים היותר מהירים וקלים לתפור. ואם רוצים מכנס יותר אלגנטי פשוט תוותרו על התיפורים החיצוניים או שתעשו אותם בצבע הבד.

 

לחולצה שרטטתי גזרה בסיסית ששיניתי אותה כך שתתאים לבנים. בנים צריכים את הבגדים שלהם רופפים יותר ורחבים יותר כדי שהם יוכלו להשתולל ולטנף את הבגדים כמו שצריך.

 

 

 

קצת קשה לראות בתמונה כי החולצה לבנה מאחורה עשיתי קפל (כמו אבא או לא כמו אבא)

 

 

ומקדימה פתח שאפשר יהיה לתפור לולאות וכפתורים (שכרגע ימתינו עד הזמן המתאים)

 

תכננתי לתפור צווארון סיני אבל מפאת קוצר הזמן ומחסור בפליזלין לבן גם כאן תפרתי סרט אלכסון שהכנתי לבדי.

 

גם בחולצה הדגשתי את כל התפרים החיצוניים וכשאני אומרת את כל אני בהחלט מתכוונת לזה וזה כולל שרוולים כתפיים ותפר צד. זה אמנם לוקח הרבה יותר זמן אבל שווה את התוצאה

 

 

 

עד כאן להפעם

בהצלחה בהמשך ההכנות לחג.

 

רבקה

 

תגובות

וואוו. מהמם.
עושה חשק לתפור כזה לילד שלי [בן 2.5].
אל נראה ממש קשה [לי. אני מתחילה...:)]

תוכלי, בבקשה, להוסיף הסבר קצת יותר מפורט על האופן שבו חיברת את הכיסים העליונים הפנימיים במכנסיים?
האם משנים את הגיזרה הבסיסית של המכנסיים, ככה שהחלקים הצדדים בחלק העליון של הצד הקדמי יהיו פתוחים קצת בצורה מעוגלת,
ואז מכינים גזרה נפרדת של ריבוע-מלבן שיישב מתחת הנ"ל, ויהווה בעצם את הצד התחתון של הכיס,
ואז מחברים את החלק הזה לגזרה הבסיסית, ואח"כ ממשיכים לתפור ת'מכנסיים רגיל?
אם כן, יוצא לכאורה שתפר החיבור של 2 השכבות חייב להראות על המכנס מקדימה. ואני רואה מכנסיים עם כיסים, שבהם לא רואים ת'תפר הזה אצלך כן, ובכוונה]. איך מחברים כיס פנימי באופן כזה שלא יראה תפר החיבור של 2 השכבות? אולי הפוך...? אולי הגזרה הבסיסית היא הגזרה השלמה עם החלק התחתון של הכיס, ומה שמוסיפים זה הריבוע עם הפתח המעוגל של הכיס, החלק העליון של הכיס, ואז מחברים את זה ימין לימין, והתפר נהיה פנימי?

ובקשר לחולצה: האם הצד האחורי שלה מורכב מ-2 חלקי גיזרה?
האם בצד הקדמי, בכדי שיהיה לך בד לקפל הבד שעליו תשימי כפתורים, הוספת 8 ס"מ בחלק העליון של הגיזרה,
או שגזרת למעלה והוספת מחתיכת בד אחרת 2 ס"מ מקופלים לכל אחד מ-2 הקצוות שגזרת?

להסברים מפורטים תוכלי להרשם לקורסים הרלוונטיים.

יש הסברים לכל שלב ושלב.