למה לקנות אם אפשר לעשות לבד

06/01/14

כשבאתי לפרסם את הפוסט הזה פתאום שמתי לב שעבר יותר מחודש וחצי מאז הפעם האחרונה שפרסמתי בבלוג. הופתעתי לרגע כילא חשבתי שעבר כל כך הרבה זמן. אני לא הפסקתי לעבוד לרגע והבלוג הזה הוא חלק משמעותי מהשוטף אבל עברו עלינו כ"כ הרבה דברים, היה את חנוכה, שכבר נראה כאילו עברו שנים מאז שהוא היה פה ואח"כ שבוע שלם של שלג שהיה לא פשוט בכלל.

חצי שבוע היינו בבית בכפור אימים ללא חימום וללא חשמל וחצי שבוע אצל ההורים בירושלים שגם המצב לא מזהיר- אבל לפחות היה חימום. היה שלב שהיה לנו כ"כ קר שהדלקנו מדורה באמצע הסלון, והקרבנו בשבילה קולב מעץ מסגרת של תמונה, קרש לחלות ואפילו קרש של הסוכה שלנו אבל כיבינו די מהר כי זה עשה כ"כ הרבה עשן. הייתם מאמינים  שבחוץ שלג בגובה מטר ואי אפשר לצאת?

אחת החברות הראשונות שלי אולי בעצם הראשונה, ילדה בת בכורה. הזכרתי את זה לא פעם שאני מאד אוהבת לתת מתנה משהו שאני תפרתי, במיוחד עם זאת בת, והכנתי לה מתנה שרוולון מפליז עם מכנס קומות. אני מתה על המכנסי קומות האלו במיוחד לילדות קטנות זה כ"כ חמוד וכ"כ כיף בחורף ובאמת שזה קל לעשות את זה. כל מה שצריך זה גזרה בסיסית של מכנסיים ושאריות בדים.

ואפשר גם בצבע אחר

את הגזרות הבסיסיות העתקתי כמובן מסרגל הגזרות  וזו גם ההזדמנות לספר שבקרוב ממש יוצא לאור סרגל מכנסי ילדים בפורמט מחודש ושווה הרבה יותר השקעתי בו שעות של תכנון ומחשבה כדי לדייק ברמת המידות  וכל מי שתרצה תוכל לרכוש לעצמה סרגל כזה- אבל אני עוד יעדכן על זה בהמשך.

בכל אופן- הכנתי סרטון קצר שמסביר בצורה ברורה איך להכין  כזה בקלי קלות אפשר כמובן מכל בד צבע וצורה שרוצים, אני ממליצה על הפליז. הוא גם מחמם גם כיפי לעבוד איתו והוא גם זול בעיניי הפליז אחד הבדים שיותר קל לעבוד איתם במיוחד למי שמתחילה.

 
00:00

תהנו מהסרטון, תהנו מהמזג אוויר
(אצלנו קפוא אבל בטח יש מקומות שנעים...)
נשתמע
רבקה

תגובות

מקסים! תודה רבה! כבר שנים אני מתכננת לתפור לבנות שלי שרוולונים... כנראה שבזכות הפוסט הזה זה גם יקרה... תודה!

הדרכה מפורטת ומקסימה למדתי ממך המון, תודה

מקסים. הסבר ממש טוב.
רק שאלה- השרוולון נפתח או שהכפתור מחובר לשתי השכבות (ימין ושמאל)
תודה

הכפתור תפור ל2 השכבות יחד כדי לחסוך בזמן ועבודה

כמובן שאפשר ליצור גם לולאה על מנת שהשרוולון ייפתח

תודה רבה, מקסים!!
רציתי לשאול מה הכלי שבעזרתו את מסמנת על הבד? זה משהו מיוחד שמחזיק גיר חייטים?

למרות שאין לי מושג בתפירה, אני נהנית כל פעם לקרוא ולראות את ההדרכות שלך...סתם שאלה שעניינה אותי- איך את יודעת כמה בד להוסיף מסביב לסימון הבסיסי?

יצא מהמם!! נהניתי מהשיר שבסוף הסרטון עם התמונות... מתוק!

יש לזה כללים כמה צריך להוסיף בכל מקום.

בגדול זה בד"כ 1 ס"מ ובצדדים 2 ס"מ.

מכפלות- לפי הרצון והצורך.

ממש חמוד!!!

רבקה מקסים הרעיון נפלא כך אפשר לנצל המו שאריות בדים. ההסברים ברורים וטובים.