שרוולון מושלם לחג

19/04/16

הכל התחיל מהשמלה הזו. רציתי לתפור לה שרוולון אבל כזה שיהיה ממש קל ופשוט ובכל זאת יראה מעולה. אז שיחקתי קצת עם הגזרה וזה מה שיצא- שרוולון/ג'קט עם דמוי צווארון מבד ג'ט אדום.

 

שבועיים אח"כ היה לנו אירוע והייתי חייבת ג'קט שחור. הגזרה הזו הייתה כ"כ מוצלחת בעיני שהחלטתי לנסות אותה גם בבד קצת שונה קיבלתי ג'קט פתוח מבד דריל שחור. ומכיוון שהגזרה כבר הייתה מוכנה לקח לי אולי חצי שעה לתפור את כל הדבר הזה

 

כנראה שהתלהבתי מעצמי מאוד כי כששאלתי את הקטנה שלי מה היא רוצה שאתפור לה  לפסח היא ביקשה שרוולון בדיוק באותו הצבע ומאותו הבד. היא כ"כ קטנה שמהשאריות שנשארו לי מהבד האדום תפרתי לה שרוולון משלה (וזה עוד סיבה מצויינת למה שווה לשמור שאריות בדים)

החלק האחורי הוא חתיכה אחת ואפשר כמובן לבחור עד לאיפה הוא יגיע. לעצמי עשיתי את זה ממש עד קו המותניים. כאן אפשר לראות שזה קצת יותר גבוה

 

   

 

 

אפשר לראות שכשתופרים מבד אריג יציב זה נראה אחרת לגמרי מאשר בבדים רכים יותר בכל מקרה הגזרה הזו בהחלט מתאימה כמעט לכל סוג בד- סימפוניה לייקרה ג'ט דריל כותנה ובקיצור כל בד שבא לכם עליו והוא מתאים לכן.

בתמונה לא רואים אבל בעצם כל החלק הקדמי גזור על קפל בד וזה מה שנותן לנו גימור יפה ומוקפד במינימום עבודה. ברגע שיש גזרה זה ממש מהר לתפור את זה ועל העלות אני בכלל לא מדברת כי ברור שזה הרבה יותר משתלם לתפור לבד :)

 

אזה הנה מה שצריך לעשות כדי ליצור את הגזרה שלב ראשון משרטטים גזרה בסיסית עד קו המותן של חלק קדמי ואחורי וגזרה בסיסית של השרוול. אם רוצים כיווצים או משהו מעניים בשרוול אז כמובן אפשר לשנות קצת את הגזרה. אם אין לכן יותר מדי זמן לפני החג אז תשאירו שרוול רגיל זה לגמרי בסדר.

בשלב השני קובעים עד איפה השרוולון יגיע בקו הצד ואיפה בקו הצוואר ומותחים קו ישר. הוא חייב להיות ישר כי אנחנו רוצים לגזור את זה על קפל בד כדי לקבל עיבוד יפה. הקו צריך להיות באורך של סיבוב הצוואר ועוד איזה 3 ס"מ.

אח"כ יוצאים בזווית ישרה את הגובה שאנחנו רוצים ל"צווארון" אני עשיתי 7 ס"מ לי ו5 ס"מ לילדה

ושוב בזווית ישרה לכיוון קו הכתף. הקו צריך להתחבר במרחק של כ2 ס"מ מנקודת החיבור עם הצוואר
יכול להיות שתצטרכו לשחק קצת עם הקווים כדי להגיע למידות הנכונות

את כל החלק של החולצה משמאל לקו האדום מבטלים. הקו הזה מונח למעשה על קפל בד
אפשר ליצור מראש את הגזרה ואפשר על הבד ישירות זה מה שצריך לקבל בסופו של דבר

גם התפירה היא מאוד פשוטה. קודם כל מחברים את 2 החלקים של הקדמי בקו העליון (הירוק)
ומקבלים משהו שנראה ככה- 

אחרי שזה מחובר מקפלים את זה לשתיים- הקו האדום המקווקו מסמן את קו הקיפול. מחברים את זה לחלק האחורי בקו אחד מהתחילת הכתף הימנית דרך סיבוב הצוואר ועד לכתף השמאלית ולבסוף מחברים גם את השרוולים. פשוט מאוד ויפה במיוחד

בהצלחה 

ואם יש שאלות , הערות או סתם פרגונים, אני תמיד כאן כדי לשמוע

חג נפלא
רבקה

תגובות

איזה עליונית יפה. והרעיון של קפל בד מצויין כדי לעשות סיומת יפה בלי תפרים חיצוניים.

נחמד שיש גם הסבר, אולי גם ננסה יום אחד.

מאד יפה
מאד אוהבת את הבגדים שאת תופרת
תודה רבה על הרעיונות המקסימים!!!
חג שמח ושבת שלום!:-)

מאד יפה
מאד אוהבת את הבגדים שאת תופרת
תודה רבה על הרעיונות המקסימים!!!
חג שמח ושבת שלום!:-)

לצערי אני לא מעזה לגזור ולתפור את הדברים היפים שאת מגישה לנו. מה שלמדנו בקורס אני תופרת לעצמי ולנכדות אבל לשדרג לא מרגישה שמספיק מבינה. למשל בשרוולון החלק האחרון לא ברור לי מאיפה לאיפה לתפור. אולי אפשר לסמן בקו מקווקו מאיזו נקודה לאיזו נקודה לתפור את החיבור וכן בתמונה נוספת לסמן בקו מקווקו מאיפה לאיפה לחבר את החלק העליון של השרוול. אולי התמונה תהיה לי ברורה יותר ואעז לבצע את זה.

לא כ"כ הבנתי איך עושים את החלק הקדמי...

אורך הקו צריך להיות כסיבוב הצוואר כולו? או רק של הגב? זה גם רק חצי גיזרה אז למה צריך את כל הסיבוב פתח צוואר לקו העודף? לא הבנתי באיזה אורך לעשות את הצווארון.

את מתכוונת לקו האדום? כן זה הקו שעובר מסביב לצוואר ועד לקו המותן של החלק האחורי