30 שקלים ב-30 דקות

03/01/13

.בואו נודה על האמת לרובנו אין זמן.

 

אמנם זה תמיד מפתיע אותי, אבל גם בנות צעירות מתלוננות שאין להן זמן.
סניף, התנדבויות שיעורים, בגרויות, עזרה להורים, עבודה... 

שמתי לב שיש 2 סוגי דברים שמספיקים לעשות הדברים הכי דחופים והדברים הכי לא דחופים. הדברים הדחופים שבד"כ נלווה אליהם גם דד ליין- אין ברירה וחייבים לעשות.

אבל לפעמים קורה שמרוב שיש עומס ומטלות אין כוח לעשות כלום ובלי לשים לב אנחנו עושים את הדברים הכי לא חשובים כמו לבהות במסך המחשב שעות או גרוע מזה להתחיל לנקות את המקרר ניקוי יסודי...

אבל גם אם את מאלה, ממליצה לך כן לקרוא את הפוסט הזה כי הוא הולך לחסוך לך הרבה מאד זמן!

הכנתי לך הדרכה ל- חצאית קלוש מגניבה ושונה. לא צריך גזרה מסובכת או חישובים מורכבים והעלות של כל החצאית היא עד 30 ש"ח וזמן התפירה- לא יותר מ-30 דקות.

 

אז איך מתחילים?

לחצאית הזאת נשתמש ב-2 בדים שונים. אני בחרתי את החלק העליון לעשות מבד דמוי ג'ינס ואת החלק התחתון מכותנה מודפסת. ניקח את הבד העליון ונקפל אותו לשניים על אורך הבד. רוחב הקיפול הוא אורך החצאית הרצוי ועוד 10 ס"מ בערך.

נקפל את הבד שוב הפעם על הרוחב של הבד  עכשיו הפינה שלנו היא 4 שכבות של בד.

בפינה נגזור זווית שהקו המעוגל שלה הוא 1/4 היקף ירכיים. מכיוון שזה חצאית לילדה ומימילא מכניסים גומי זה לא חייב להיות מידה מאד מדוייקת.

עכשיו נגזור ריבוע. ובעצם מה שקורה זה שאלכסון של הריבוע הוא הרבה יותר ארוך מי שחשוב לה אורך מינימום של חצאית צריכה לשים לב שהקווים הצדדיים יהיו באורך הרצוי הקווים הצדדיים מהעיגול עד סוף הריבוע. מי שהולכת רק עם חצאיות באורך מקסי זה יכול להיות קצת בעייתי כי השפיצים יצאו לה מדי ארוכים אז פשוט תשימו לב ותקחו את זה בחשבון.

נפרוס את הריבוע ונניח אותו על בד נוסף ונגזור 

נניח אותם אחד על השני ונתפור אותם יחד בעיגול האמצעי. למעשה המשולשים כאילו משלימים אחד את השני באורך (זה רק כאילו) כך שתצפו שהחצאית תהיה קצת יותר ארוכה מהתכנון המקורי. לחילופין אפשרי את הבד התחתון לגזור כעיגול שלם (בקו של השפיצים כמובן)

לגומי - נגזור רצועה באורך העיגול הפנימי וברוחב של 7-8 ס"מ (לגומי ברוחב 2.5 ס"מ) 

נתפור את הרצועה בקצה כך שיווצר חישוק 


 

נקפל את הרצועה לשניים על הרוחב שלה

 

נתפור את הרצועה לחצאית עצמה- צריך להשאיר פתח להשחלת הגומי.

דבר חשוב שכדאי לשים לב- לקווים עגולים בבדי אריג יש מתיחה  כך שיכול להיווצר מצב שהחגורה תהיה קטנה יותר מהחצאית עצמה קחו את זה בחשבון ותחברו קודם בסיכות ואח"כ בתפר- חבל לפרום ולעבוד קשה

 

נשחיל את הגומי בעזרת משחיל גומי. ולמי שאין משחיל גומי זה הזמן להצטייד באחד  הוא עולה לא יותר מ-5 שקלים ואחרי שתשתמשו בו פעם אחת לא תבינו איך לא סיפרו לכם על זה עד היום....

וסיימנו

אם יש לך עוד 5 ד' פנויות אפשר לגזור רצועת בד ארוכה לקפל אותה ל-2 ולהוסיף כחגורה.

 

קל, פשוט ומתאים לכל מי שיודעת להשתמש במכונת התפירה שלה!

תהנו נשתמע בקרוב!

רבקה קליין

 

תגובות

יישר כח באמת יפה וקלה

ממש יפה
אני חושבת שאנסה להכין שהבד התחתון הוא עיגול ולא ריבוע
שאלה: השארת את הבדים הגזורים בלי גימור?

בתחתית החצאית תפרתי מכפלת.

ואי מעעעלפת!!
שכויח:)

מתנה לחג לנכדות, תודה